DAVE dave facebook

Produkty

Produkty -> Sadie Studio Audio & Video Ltd. -> LRX2 uniwersalna przenośna stacja audio
Audio Ltd. CEDAR Audio Ltd. HHB Communications Ltd. Sadie Studio Audio & Video Ltd.
BETSO Sonosax S.A. Salient Sciences Pinguin

LRX2 uniwersalna przenośna stacja audio

Przenośny, uniwersalny pulpit audio Sadie LRX2 został zaprojektowany do współpracy z najbardziej skomplikowanymi systemami nagrywającymi audio i do wspomagania post-produkcyjnej obróbki dźwięku przez dedykowane oprogramowanie.
Stacja jest niezwykle wydajna w pobieraniu i przetwarzaniu oryginalnych ścieżek dźwiękowych dla potrzeb produkcji filmowych i telewizyjnych, a równocześnie znakomicie nadaje się do obróbki bezpośrednio nagranych wielościeżkowych audio i wygenerowania z nich przetworzonych i gotowych do udostępnienia i dystrybucji plików zapisanych na CD czy DVD.

LRX2 łączy w sobie profesjonalne, wysokiej jakości moduły wejścia i wyjścia audio, bazujące na systemie łatwo wymiennych kart I/O i komfortowy pulpit sterujący, z możliwością dołączenia przez port USB2 standardowego laptopa jako hosta obsługującego wybraną aplikację do przetwarzania audio.
Razem tworzą wielofunkcyjną, w pełni samodzielną dźwiękową stację roboczą.

Bazując na innowacyjnym rozwiązaniu Sadie LRX z 2005 roku, stacja LRX2 stanowi jego znaczące rozwinięcie poprzez udoskonalenie pulpitu sterującego i zaopatrzenie urządzenia w dodatkowy DSP Power. Daje to użytkownikowi możliwość nagrywania aż do 48 niezależnych ścieżek z jakością 48kHz/24bit (lub 32 z jakością 96kHz/24bit) za pomocą bogatego zestawu interfejsów wejściowych. Dla zapewnienia maksymalnej zgodności z flagowym produktem Sadie’go PCM-H64/PCM-H128 karty interfejsów I/O są takie same. (Tu uwaga: Stacja LRX2 nie w pełni obsługuje pracę z jakością 192 kHz).

Pod względem sprzętowym LRX2 stanowi połączenie miksera dźwięku z ośmioma wspomaganymi elektronicznie suwakami faderów (wraz z odsłuchem i wydzielonymi przyciskami nagrywania), doskonale wyważonego pokrętła modulującego (Weighted Scrub Wheel), zestawu przycisków edycyjnych oraz słuchawkowego zestawu monitorującego z regulowanym poziomem głośności i wejściem mikrofonowym do obsługi funkcji znacznikowych. Dedykowane przyciski edycyjne obsługują szeroki zakres funkcji takich jak: Scrub, EDL/SRC, Xfade, Select, Zoom, In, Out, Razor and Preview oraz współpracują z pokrętłem modulującym. Wbudowany mikser z automatyką ustawień i ośmioma faderami pozwala na natychmiastowe przełączanie się pomiędzy magistralami wejścia i wyjścia, obsługę prostego banku ustawień suwaków, odsłuch kontrolny przez zestaw słuchawkowy, bezpośrednie wybranie ścieżek do nagrania, obsługę ścieżek poprzez zestaw przycisków edycyjnych i wydzielony tryb ich monitorowania. LRX2 jest chwalona przez użytkowników za profesjonalny interfejs synchronizujący z listwą czasową, ścieżką video czy gen-locked incoming AES ref zależnie od aplikacji, z którą współpracuje.

Niezależnie od faktu, że stacja LRX2 pracuje z aktualną wersją oprogramowania Sadie V5 jest ona wyposażona w, przeznaczony specjalnie dla niej, graficzny interfejs MTR, który radykalnie upraszcza obsługę systemu i umożliwia operatorowi szybką i wydajną pracę nad obróbką dźwięku. Efekty pracy generowane za pomocą MTR są w pełni kompatybilne z Sadie V5, mogą być za jego pomocą otwierane i dodatkowo modyfikowane w standardowym procesie post-produkcji nagrania. Komplet znaczników meta-data wygenerowanych w trybie MTR jest dostępny podczas pracy z V5 i pozwala na łatwe i szybkie poruszanie się po ścieżkach.

Elastyczność wykorzystania stacji LRX2 bazuje na fakcie, że wykorzystuje ona ten sam ten sam zestaw wysokiej jakości kart wejścia/wyjścia co wielośladowe stacje robocze PCM-H64 i PCM-H128 i, w zależności od zestawu tych kart, może być wielośladowym rekorderem analogowym lub cyfrowym, lokalną stacją dźwiękową, urządzeniem playback, on-set ADR czy innym elementem większego systemu.

Zestawy wejść I wyjść stacji mogą być skonfigurowane za pomocą obsadzenia trzech łatwo dostępnych slotów, w których można umieścić każdą z istniejących kart interfejsowych firmy Sadie. Dodatkowo, oprócz standardowych szesnastokanałowych cyfrowych kart I/O typu ADC/DAC i AES/EBU, jest dostępna przełączalna karta mic/line z wybieralnym stopniowaniem mocy i zasilaniem zewnętrznym 48V. Dostępna jest także dedykowana karta interfejsowa MADI ułatwiająca dołączenie stacji do studyjnej lub działającej lokalnie cyfrowej konsoli mikserskiej.

Reasumując aktualnie dostępne są następujące karty interfejsowe:

Elastyczność konfigurowania interfejsów daje użytkownikowi możliwość dopasowania LRX2 do istniejącego już systemu bez drastycznych zmian w technologii pracy wynikających z braku kompatybilności elementów systemu. Stacja LRX2 współpracuje ze standardowym laptopem platformy PC wyposażonym w system WindowsXP i interfejs USB2. Drugi, zewnętrzny nośnik danych może być łatwo dołączony poprzez kolejny port USB2 lub Firewire i może rejestrować kopię procesów dla celów bezpieczeństwa. Dodatkową korzyścią takiej konfiguracji jest możliwości podłączenia strumienia video DV-AVI, który stanowi podgląd dla akcji i może być natychmiast symultanicznie pobierany do montażu z playbackiem czy ADR dla bieżącej kontroli i ewentualnych poprawek gdy aktorzy są jeszcze na planie.

Opis elementów wyposażenia stacji LRX2:

Panel tylny:

Trzy złącza interfejsowe I/O pozwalające na kombinację spośród następujących kart: Panel przedni:



Obsługa nagrania: Edycja: Klawisze sterujące i funkcyjne: Sekcja monitorowania:
ul. Dobra 28,
00-344 Warszawa


tel: (+22) 827 48 54
tel/fax: (+22) 826 49 12
Skype: dave-audio
e-mail: dave@dave.pl

Godziny pracy:
Pn. - Pt. 10 - 16

W nagłych wypadkach:
gorąca linia 0-602 296 914
Lokalizacja w googlemaps
Betso CEDAR Audio Ltd HHB Communications Ltd. Pinguin Sadie Studio Audio & Video Ltd Salient Sciences Sonosax S.A.
Strona główna   |   Firma   |   Partnerzy   |   Produkty   |   Nośniki   |   Serwis    
Projekt i wykonanie: golbadesign